DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 07.01.2020 11:55:22

Svaz důchodců (seniorů) ČR‚ MO Jihlava

Jihlava má první Zlaté seniory

JIHLAVA (jv) - K nadcházejícímu dvacátému výročí založení organizace Svazu důchodců (bude počátkem roku 2010) udělila jeho jihlavská organizace poprvé ceny nazvané Zlatý jihlavský senior. Předány byly 1. října při širokém setkání k Mezinárodnímu dni seniorů v DKO.

Prvním nositelem ceny se stal pan Antonín Kaláb (obdržel ocenění a křišťálovou nádobku pohár) za založení místní organizace Jihlava. "Pan Kaláb je vážně nemocen, a tak se již některých akcí nezúčastňuje," ocenila jeho osobní účast předsedkyně jihlavského Svazu důchodců Pavla Radová.

Další ocenění z rukou předsedkyně převzali pánové Bohumír Boháček za dlouholetou činnost při organizování kulturních akcí a za vedení pěveckého souboru "Seniorek" a Jaroslav Prchal za dlouholetou přípravu zájezdů a za průvodcovskou činnost. Dále to byli paní Drahomíra Vlašínová za dlouholeté vedení účetnictví a pokladny a pan Josef Záruba za ekonomickou činnost Svazu (žádosti o granty, vyúčtování, finance).

Tito ocenění obdrželi broušené těžítko z olovnatého křišťálu žlutavé barvy Zlatý senior a diplom ve zlatavé barvě v deskách z ručního papíru. "Posledně jmenovaní stále pracují pro Svaz důchodců bez nároku na odměnu a ve svém volném čase," vyzdvihuje P. Radová, podle níž bylo udělení ceny pro oceněné překvapením a byli velmi potěšeni a také trošku šokováni, neboť do poslední chvíle nic netušili.

"Alespoň takto jsem jim mohla veřejně poděkovat," argumentuje Radová. Akce se podle ní setkala s povděkem, a bude proto pokračovat. "Možná ještě vymyslím i něco dalšího, snažím se stále o posun dále ve Svazu důchodců," avizuje jeho předsedkyně.

Antonín Kaláb - zakládající člen svazu MO Jihlava

Antonín Boháček        Drahomíra Vlašínová        Josef Záruba            Jaroslav Prchal